iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Boşanma Avukatı Eskişehir

Boşanma Avukatı Eskişehir

Boşanma Avukatı Eskişehir

Boşanma, evlilik akdi ile beraber olan kadın ve erkeğin bu durumu hukuki olarak sona erdirmesi anlamına gelmektedir. Taraflardan birisinin ya da ikisinin boşanmaya karar vermesi ile beraber süreç mahkemeye taşınır. Eskişehir avukat bu konuda sürecin en başından itibaren olaya dahil olarak işleri kolaylaştırmaktadır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanmaya karar veren bireylerin süreci başlatabilmesi için aile mahkemelerine gitmesi ve dilekçe yazmaları gerekmektedir. Eğer ikamet edilen yerde bu tip bir kurum söz konusu değilse, onların yerine asliye hukuk mahkemesi tercih edilmektedir. Yazılacak olan dilekçe ile durum belirtilir ve başvuru yapılır.

Dilekçe, bu noktada son derece önemlidir. Çünkü gerekçenin burada belirtilmesi gerekmektedir. Tek başınıza bunu doldurmanız oldukça zordur. Çünkü birtakım hukuki terimler kullanılmalıdır. Bundan dolayı Eskişehir boşanma avukatı size yardımcı olacaktır. Şiddetli geçimsizlik, evi terk etme, şiddet, zina ve benzeri nedenlerin kesinlikle belirtilmesi lazımdır.

Boşanma Davalarının Süresi Ne Kadardır?

Bir boşanma davasının ne kadar sürdüğü, türüne göre farklılık göstermektedir. Genellikle iki tip boşanmadan bahsetmek gerekiyor. Bunlardan birisi anlaşmalı adı ile karşımıza çıkıyor. Yani her iki taraf da evlilik akdinin sonlandırılması hususunda ortak bir noktada buluşmuştur. Bu tip davaların süresi oldukça kısadır. Bir ya da iki celse sonunda bitmektedir.

Çekişmeli boşanma ise bunun tam tersidir. Taraflardan birisi boşanmak istemeyebilir. Bunun yanı sıra birçok farklı konuda anlaşmazlık söz konusudur. Bundan dolayı davanın süresi değişebilmektedir. Tebligat durumu, her iki tarafından talep ettikleri şeyler, ortaya sürülmüş iddialar ve daha birçok nedenden dolayı karar geç çıkabilmektedir. Bu tip bir davada avantaj elde etmek için çok iyi bir avukata ihtiyaç duyulur. Boşanma Avukatı Eskişehir, bu noktada iyi bir seçim olacaktır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın