Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir Bilişim Avukatı

Eskişehir Bilişim Avukatı

Eskişehir Bilişim Avukatı

Bilişim avukatları, internet sistemlerinin gelişmesiyle geliştirilen bir hukuk branşıdır. Teknolojik ve bilişim suçlarının önlenmesi ya da bilişim kaynaklı kişilerin mağduriyetlerini gidermek için haklılıklarını sağlamak üzere geliştirilmiş bir avukatlık alanıdır.

Eskişehir bilişim avukatı, hukuk fakültelerinden mezun olmanın yanı sıra bilişim alanında da çeşitli eğitimlerle donatılan avukatlardır. Hukuk fakültesi mezuniyetinden itibaren 1 sene staj yapılarak, bilişim avukatı olunmaktadır. Yaklaşık 00’li yıllardan itibaren yapılan bilişim avukatlığı, bilişim alanında sertifikasyon programları ve lisans gibi çeşitli eğitimleri kapsamaktadır.

Bilişim Avukatlığı Alanları

Bilişim alanlarında faaliyet gösteren avukatlar, siber suçlar, hack suçları, internet üzerinden yapılan her türlü şantaj suçları gibi konuların yanı sıra profil hesabı çalma, hackleme, başkasının fotoğraflarını internet üzerinden alma, kullanma gibi pek çok suçu kapsamaktadır.

Özellikle sosyal medyanın gelişkin olması ve insanların sahte sosyal medya hesapları üzerinden dolandırıcılık yapması, elektronik ödeme sistemlerinde sahtecilik, hile ve dolandırma, kripto sistemlerde korsanlık yapma, devlet kurumları ve özellikle savaşlarda bile hacklenemez olan sağlık kurumları ve hastanelerin bilişim yapılarına girilmiş olması gibi binlerce konuyu kapsayan ve Türkiye’de özellikle ihtiyaç duyulan bir branştır.

En basit sistem ile Facebook platformunda Hukuk sayfası incelendiğinde, kişilerin profillerinin alınması veya görsellerinin, bilgilerinin izni olmadan kullanılması, bilişim suçları kapsamında değerlendirilmektedir. Eskişehir avukat kadrosu, bilişim hukuku alanında vekillik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bilişim Hukuku Çalışmaları

Bilişim avukatlarının bilişim suçlarında verdiği hizmet ve çalışmalar, güncellenen yasalar dahilinde vekillik ve danışmanlıkla sağlanmaktadır. Türk Ceza Kanunu’nda ‘’Bilişim Alanında Suçlar’’ başlığında, bilişim avukatları çalışma alanları belirtilmektedir.

Eskişehir internet avukatı çalışma alanları kanunlarda şu şekilde belirtilmektedir;

  • Bilişim sistemlerine girme, bilişim hukuku suçları arasındadır
  • Bilişim sistemlerini engelleme veya verileri bozma, dijital sistemlerin alt yapısında verilerinde silme- bozma- yok etme gibi eylemler
  • Elektronik ödeme sistemlerinde, kartların kötüye kullanılması gibi suçlar kapsanmaktadır.
  • Yasaklanmış cihazlar ve yasak programların kullanılması, bilişim suçlarındandır.

TCK’da belirtilen bilişim suçları, bilişim haklılıkları gibi konuları, kapsam ve alt kapsamları bilişim avukatlığı alanında olup, düzenlenen yasalarla belirlenmektedir. Bilişim ve siber suçlar, bilişim hukuku alanında vekillik ve danışmanlık hizmetleriyle sunulur.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın