Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir Boşanma Avukatı

Eskişehir Boşanma Avukatı

Eskişehir Boşanma Avukatı

Eskişehir boşanma avukatı olarak müvekkillerine her zaman en etkili sonucu veren, aynı zamanda hak kaybı yaşamaması adına dikkatli ve özenli çalışmalar yaparak davanızı en iyi şekilde sonuçlanması için;

Eskişehir avukat bürosu, boşanma ve aile hukuku davalarında hizmet vermektedir. Hukuki hizmet ve danışmanlık çeşitleriyle verilen hizmetler dahilinde, boşanma davaları görülmektedir.Aile Hukuku kapsamında olan boşanma davaları, miras hukuku veya nüfus ve nişanlılık gibi pek çok branşı kapsamaktadır. Aile Hukuku davalarında, boşanma avukatları danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Aile Hukuku Kapsamları

Aile Hukuku alanında; nişanlılık, evlilik, boşanma davalarının yanı sıra aile korunması ve evliliğe ilişkin genel hükümler dahilinde hukuki hizmetler verilir. Boşanma davlarında ayrıca; miras hukuku, vesayet ve velayet gibi konularda değerlendirilir. Evlatlık, nüfus ve yaş gibi davalar da aile hukuku kapsamında değerlendirilmektedir.

Eskişehir boşanma avukatı, vekillik ve danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir. Dava vekilliklerinde; boşanma davalarının yanı sıra velayet davaları, babalık davaları, tazminat ve nafaka davaları ile çocuk mallarının yönetimi konularında vekillik hizmetleri, Eskişehir avukatlık ofisi tarafından sunulmaktadır.

Boşanma davaları ve aile hukuku kapsamında aile içi şiddet, kişilik haklarına saldırı davalarının yanı sıra aile konutu ve uygulama türleri gibi konularda vekillik ile danışmanlık hizmetleri verilir.

Boşanma Davalarında Vekillik Hizmetleri

4320 sayılı kanun kapsamında verilen vekillik hizmetleri, ailenin korunmasına dair konuları, mal ortaklığı davaları, mal ayrılığı gibi davalarda vekillik ve danışmanlık hizmetleri sunulur. Boşanma avukatlarının baktığı dava türleri arasında ayrıca, miras reddi ve mirasçı belgelerinin alınması, mirasçılık belgelerinden iptal davaları vekilliği, evlatlık ve evlat edinme izin davaları vekilliği gibi alanlarda faaliyet gösterilmektedir.

Nişanlılık kapsamında aile hukukunda görülen davalar, nişan bozulmasından dolayı davalar, nesebin reddi- tasbihi ve babalık davaları gibi konularda vekillik hizmetleri verilmektedir. Yaş değiştirme ve düzenleme davalarında, yaş düzeltilmesi ve kazai rüşt davalarında Eskişehir aile hukuku vekilliği yapılmaktadır.

Tenfis davalarında vekillik yapan boşanma avukatları, vesayet ve kayyum davaları, mirasta iade ve terkis davalarının yanı sıra tenfis davaları da aile hukuku kapsamında görülen dava türleridir.

Vasiyetname ve vasiyetnamenin iptali davaları için de aile hukuku davalarında faaliyet gösterilir. Eskişehir avukatlık bürosu hizmetleri dahilinde danışmanlık ve vekillik hizmetleri, genellikle bu alanlarda verilen hizmetlerdir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın