Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir Boşanma Avukatları

Eskişehir Boşanma Avukatları

Eskişehir Boşanma Avukatları

Ailelerin ve eşlerin birbiriyle anlaşamaması ya da ilişkilerini herhangi bir sebepten bir tarafın bitirme isteğinde bulunması halinde Boşanma davası süreci başlamaktadır. Boşanma hukuku birçok nedenden boşanmak isteyen partnerlerin, gerek ailenin sağlıklı bir iletişimde olmaması, şiddet ve anlaşmazlık durumları, gerekse şahısların birbirini aldatma gerekçeleriyle mahkeme meclisine başvurulur.

Bu gibi durumlarda boşanma avukatları, boşanmak isteyen ya da istemeyen tarafın görüş ve şikayetlerini dinleyerek sürecin işlemesi için rapor hazırlar. Kısa zamanda ve mahkemenin uzamamasını sağlayacak somut nedenlere bağlı olarak evlenme işlemi sona erdirilecektir. Böylelikle ailede yaşanan sorunlar, maddi ve manevi problemler mahkeme ortamına yansıtılarak tarafların ilişkilerinin açık bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olacaktır.

Boşanmanın Hukuksal Boyuta Taşınması

Eğer boşanmak isteyen çift, eskişehir boşanma avukatları bürosuna başvuruda bulunuyorsa, şahısların sürece başlamaları için evraklar hazırlanacaktır.

Aynı zamanda boşanma avukatları eskişehir bürosunda, mahkemede hukuksal bir düzlemde değerlendirilerek şahısların hangi haklardan yararlanabileceği konusunda yeniden bir anlaşmaya varılma evresi başlayacaktır.

Örneğin çocuk varsa vekalet durumları, maddi gelir ve mal durumunun paylaşılması, nafaka ve çocuğun aylık masrafları gibi durumlarda ortak bir süreç başlayacağı için taraflar birbiriyle hala temas halinde olabilir. Fakat taraflardan biri şiddet uygulayan ya da ölüm tehdidinde bulunan biriyse, uzaklaşma kararı alınması için avukatlarımız elinden geleni yapacaktır.

Tarafların avukatları ortak kararları birbirine bildirecek ve size iletecektir. Hoş karşılanmayan ve rahatsız olunan durumlar somut deliler olarak mahkemeye sunula biliyorsa, sunulur mağdur olan tarafın her zaman durumunun göz önünde bulundurulması sağlanır.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürecektir?

Eğer taraflar anlaşmalı bir şekilde boşanıyorsa ve ortada paylaşılması gereken mal mülk konuları hakkında ortak bir karara varıldıysa, boşanma davaları en az 2 ay en fazla ise 4 ay içinde sonuçlanabilecektir.

Fakat taraflar çekişmeli ve uzun vadeli bir ortak karara varamama sürecine girerse bu tarafların ortak noktaya çekilebileceği kadar çekilmesi sağlanarak 10 ile 12 ay arasında uzayabilmektedir. Türkiye hukuk bürosu gereğince herkesin ihtiyacı olan hukuksal alan, huzur ve güven içinde bir ortak noktaya varılması için mahkeme kararına uymak zorundadır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın