iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir İcra Avukatı

Eskişehir İcra Avukatı

Eskişehir İcra Avukatı

Eskişehir icra avukatı, alacakların talep ve tahsillerinde vekillik hizmetleri vermektedirler. Borçlu ve borç durumlarında, zamanında ödenmemiş borçların haczedilmesi işlemleri genellikle icra avukatları tarafından görülen davalardır.

Haciz işlemleri icra ve iflas müdürlükleri tarafından yapılmakta ve gayrimenkuller, taşınmaz mallar üzerinde işlemler yapılır. Taşınmazların tespit işlemleri, icra hukuku kapsamında yapılmakta ve İcra ve İflas Hukuku kapsamlarında tahsil edilmektedir.

İcra Hukuku İhtilafları

İcra avukatları mahkeme kararı ya da ilamlı icra takibi şeklinde yapılabilmektedir. Yani ilamlı veya ilamsız olarak takip, tespit ve işlem yapılabilmektedir. İcra hukuku dahilinde alacaklı ve borçlu arasında düzenlenen belgeler ya da aralarında belge düzenlenmemiş olduğu durumlarda haciz işlemleri gibi konuların tamamını kapsamaktadır.

Kambiyo senetleri, ipotek işlemleri, icra takipleri gibi konularda Eskişehir icra avukat ofisi vekillik hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca danışmanlık alanlarında da hukuki hizmetler sunulur.

İcra Avukatlığı Çalışma Alanları

İcra ve İflas hukuku davalarında öncelikle, alacaklı ile borçlu arasında anlaşma sağlanması üzerine danışmanlık sunulur. Pazarlık usulü de denilebilen icra avukatlığı anlaşma dahilinde tahsis, alacaklı ve borçlu arasındaki borcun giderilmesi için sunulan danışmanlık hizmetleridir.

Alacaklı- borçlu arasında alacak tahsil edilmemiş olması durumlarında, haciz işlemlerinin yapılması ve İcra Müdürlüğü takibinin başlaması gibi alanlarda vekillik yapılır. İlamlı takip işlemlerinde genellikle taşınmaz mallar sorgulanması yapılır. Gayrimenkuller ve taşınmaz mallarda haciz konulması, taşınmazlarda satışları yapılabilmesi ve haciz işlemiyle alacakların tahsil edilmesi sağlanır.

İlamsız takip davalarında Eskişehir avukat kadrosu, icra hukuku alanında hizmet vermektedir. İlamsız takip davalarının açılması, mal varlıklarına haciz konulması ve alacağın tahsil edilmesi gibi işlemler yapılmaktadır.

İcra hukuku alanında ayrıca ipotek ve tutularınnakite çevrilmesi sağlanır. Yani icra hukuku avukatları alacaklı ve borçlu arasında önce anlaşma sağlanması sonrasına anlaşma sağlanmamış ise taşınmaz mallar üzerinden satış yapılarak, borcun tahsil edilmesini sağlar.

Finans, kredi ve leasing sözleşmeleri, hisse senetleri, borsa ve çeşitli finansal sözleşmeler ve alacaklı- borçlu işlemlerinde alacakların takibi, tespit ve tahsili yapılmaktadır. Eskişehir haciz avukatları hizmetlerinde vekillik ve hızlı danışmanlık alanlarında hukuki hizmetler sunulur.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın