Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir Marka Avukatı

Eskişehir Marka Avukatı

Eskişehir Marka Avukatı

Marka avukatlığı, tescil ve patent kapsamları alanında faaliyet gösterilmesi ve mülkiyet haklarının gözetilmesi üzerine verilen hukuki hizmetlerdir. Eskişehir marka avukatı, 6769 sayılı kanuna göre mülkiyet haklarına dair faaliyet göstermektedir. Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında danışmanlık ve vekillik hizmetleri verilmektedir.

Marka, patent ve tasarım konularının yanı sıra faydalı model ve coğrafi işaretlerin sınai mülkiyetler kapsamında olması, yenilik ve tasarımların, buluşu yapan ya da uygulayan kişinin adına kayıt edilmesi, marka hukuku kapsamındadır.

Özgün çalışmaları ilk uygulayan kişinin üretim ve ticari haklarının korunması için marka hukuku alanında, vekillik hizmetleri sunulur.

Marka Hukuku Avukatı

Marka başvuruları, marka tescili, başvuru itirazları, marka devirleri gibi markaya dair konularda Eskişehir marka hukuku avukatları hizmet vermektedir. Markalarda isim ya da adres değişiklikleri yapılması, marka lisans işlemleri ve marka ihlalleri gibi konularda danışmanlık hizmetleri ve vekillik sunulur.

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Avrupa Patent Ofisi kapsamlarına göre sağlanan marka hukuku davaları, patent ve endüstriyel tasarımları kapsar. Markanın ilk uygulayıcısı haklılığının korunması ve gözetilmesi için; entegre devre topografları, ticari sırlar, bilişim çalışmaları ve marka adına yapılan tüm geliştirme faaliyetlerinin, tescili yapılır.

Fikri ve sınai mülkiyet dahilinde olan marka kapsamlarının tamamında tescil işlemlerinin yapılması için sağlanan hukuki destek, marka avukatlığı çalışma alanlarına dahildir.

Marka Hukukunun Önemi

Marka; herhangi bir ürün ya da hizmetin, diğerlerinden ayırt edilmesini sağlayan ve marka sahibine ticari hak sağlayan işaretlerdir. Ürün ya da hizmetin belirteci niteliğinde kullanılan marka, şekil, harf, logo, renk, sayı gibi farklı unsurlarla belirtilir ve tescili yapılır.

Markaların tescili hem önemli hem zorunludur. Markanın üzerindeki ticari hakların elde edilmesi, marka tesciliyle sağlanır. Marka ihlalinin olmaması için marka hukuku kapsamında tescili ve tüm kapsamlarında tescillenmesi sağlanır.

Eskişehir avukat taleplerinde marka hukuku avukatları, tescilli marka kapsamları dahilinde marka sahibinin haklarını koruma maksadıyla vekillik hizmetleri sunmaktadır. Marka hukuku çalışmalarında; marka başvurusu ve marka tescili, marka tescil süreci ve marka tescil itiraz davaları, marka ihlal davalarında hukuki hizmetleri verilir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın