Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

İcra Avukatı Eskişehir

İcra Avukatı Eskişehir

İcra Avukatı Eskişehir

İcra Hukuku, ödenmeyen borçlar ile alakalı olarak oluşturulmuş, son derece köklü geçmişe sahip bir daldır. Eskişehir Avukat olarak Borcu olan bir kişinin, bunu zamanında ödememesi durumunda ortaya bir icra süreci çıkmaktadır. Bu sürecin başlangıcı ise alacaklının talebi ile mümkündür. Bu kapsamda iflas ve icra müdürlükleri devreye girmektedir. Hemen sonrasında borçlu olan kişinin taşınır ya da taşınmaz mallarının neler olduğu konusunda bir tespit yapılır. Daha sonra bunların tahsil edilmesi aşamasına geçilir. Hem borçlunun hem de alacaklının, bu işler ile alakalı olarak bir avukat tutması gerekmektedir.

İcra Avukatı Hizmetleri Nelerdir?

Eskişehir İcra Avukatı, bu alanda çok farklı hizmetler vermektedir. Bunları şöyle özetlemek mümkündür;

  • Avukat ilk olarak borçlu ile alacaklı arasında bir köprü görevi görerek onların anlaşmasını sağlar. Bu şekilde borcun tahsil edilmesi amaçlanmaktadır.
  • Bunun olumsuz bir şekilde sonuçlanması durumunda ise icra müdürlüğüne bir başvuru gerçekleştirilir. Bunu sizin adınıza yapacak olan avukat, böylelikle tahsilatın sorunsuz olarak tamamlanmasını sağlayacaktır.
  • Eğer ortada bir senet söz konusu ise ilamlı bir biçimde takip başlatılır. Böylelikle borcunu ödemeyen kişinin tüm mal varlığı ilk etapta sorgulanır. Hemen ardından ise bunlara haciz işlemi uygulanır. Sonrasında ise satış süreci başlar. Böylelikle alacak tahsil edilmiş olur.
  • Bunun tam tersi, yani senedin olmadığı durumlarda ise ilamsız bir takip söz konusu olmaktadır. Alacağın hukuki yöntemler üzerinden ispatlanması gerekmektedir. Takip, bu noktada kesin bir hale getirilir. Mal varlıklarına haciz konulur. Satış sonrasında ise tahsilat yapılır.
  • Kredi, finans ve leasing gibi sözleşmelerden dolayı ortaya çıkan alacakların takibi, yine icra avukatı eskişehir aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Bu açıdan bakıldığı zaman icra konularında bir avukattan yardım alınmasının son derece önemli olduğunu söylemek gerekmektedir. Sizde icra hukuku alanında bir yardım arıyorsanız bizim ile iletişime geçiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın