Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Marka Avukatı Eskişehir

Marka Avukatı Eskişehir

Marka Avukatı Eskişehir

Herhangi bir girişimci ta da teşebbüsün, üretmiş olduğu malları diğer firmalardan ayırmak için kullanmış olduğu her türlü ses, sayı, harf, renge marka adı verilmektedir. Ticari alanda faaliyet gösteren işletmeler için markanın çok büyük bir önemi vardır. Hem fark yaratır hem de firmayı özel kılar. Bundan dolayı marka tescili adı verilen bir kavram ortaya çıkmıştır.

Bir markanın tescil edilmesi zorunlu değildir. Ancak bu durum kişiler ve kurumlar için dezavantajdır. Bundan dolayı tescilin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Eskişehir Avukat bu alan içinde hizmet verir. Tescil olduğu zaman markanın üzerinde bulunan hakların hepsi ispatlı bir şekilde bunu gerçekleştiren firmaya ait olmaktadır. Böylelikle başka bir kurum ya da işletmenin mevcut markayı ihlal etmesinin önünde geçilir. Buna ek olarak tescil olmadığı vakit, firmanın hakları çok kısıtlı bir kanun çerçevesinde korunacaktır. Kapsam oldukça dardır.

Marka Tescil Nasıl Olur?

Eskişehir Marka Avukatı ile ya da kendi başınıza tescil yapmanız mümkündür. Bunun için vatandaşlık şartı söz konusudur. Aynı zamanda ticari faaliyette bulunan tüzel ya da gerçek bir kişinin olması gerekmektedir. Paris Sözleşmesi içinde açık bir biçimde belirtilmiş olan hükümlere sahip olmak lazımdır. Tescil başvurusu sonrası bazı aşamalar vardır. Buna göre ilk olarak TPMK, şekli bir şekilde inceleme başlatır. Başvuru yayınlanır. Herhangi bir itirazın olup olmadığını görmek için bir süre beklenir. Daha sonra tescil belgesi verilir. Bunun aksi durum ise başvurunun reddedilmesi şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Marka Avukatı Eskişehir birçok konuda hizmet vermektedir. Bunların içinde marka rehini, hakların ihlali, başvuru tescili, başvuruya yapılan itiraz, devir ve yenileme işlemleri, unvan ve adres değişikliği gibi birçok önemli başlık söz konusudur. Bu kapsamda destek sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın