Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Odunpazarı Miras Avukatı

Odunpazarı Miras Avukatı

Odunpazarı Miras Avukatı

Miras hukuku hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan ayrıca miras davaları yürütebilen avukatlar miras avukatlarıdır. Miras işlemleri bir vefat sonucunda oluşan işlemlerdir. Miras için yazılmış bir belge yoksa devlet kanunları ile vefat eden ya da gaip kişinin mirası gerekli kişilere bölünür. Miras davası için çalışan avukat müvekkillerinin dava konusunu inceler ve prosedürler ışığında davayı kontrol eder. Vefat eden kişinin daha önceden yazılmış vasiyetnamesi varsa miras bölüşümü daha kolay olmaktadır. Miras avukatı veraset alınması için çalışmasının yanında kişilerin vasiyetnamesini yazar, düzenler ve gerektiğinde iptal eder. Mirasın bölünmesi gereken kişiler vefat sonrası ya da miras bırakılma tarihinde haberdar edilerek vasiyetname varsa okunur ve miras hakkında bilgi verilir. Miras bölüşümünde hukuksal olarak kişiler mirastan vazgeçebilme hakkına sahiptir. Vazgeçilen miras hakkı varsa diğer mirasçılara paylaştırılabilirken yoksa başka kurumlara da bağışlanabilir.

Odunpazarı Miras Avukatı

Miras belgesi, tenki davası, miras reddi, miras bölüşme gibi olayların davasına miras avukatı bakmaktadır.  Hukuksal olarak hak tanınan miras kişinin isteğine bağlı olarak yönetilebilir. Miras üste geçtikten sonra kişi mirasıyla istediğini yapabilir. Miras davalarında avukat tutmak hukuken zorunlu değildir, dava dilenirse avukatsızda yürütülebilmektedir. Ancak davaların sağlıklı yürütülmesi içim miras davası hakkında bilgi sahibi avukatlar olması önemlidir. Kişi miras ve veraset hakkında her şeyi avukatlar sayesinde edinebilmektedir. Odunpazarı miras avukatı aracılığıyla miras davalarında gerekli tüm bilgilere sahip olunacağı gibi, verasetname ve miras bölüşme sorunları çözülebilir. Davalarda özellikle ebeveynlerden kalan miraslarda kardeşler arasında sorun çıkabilmektedir. Miras bölüşümü genel olarak kardeşler ya da farklı kişiler arasında eşit olarak yapılmaktadır ancak kadınlara kalan miraslar daha fazla pay içerikli olabilmektedir.

Eskişehir Avukat

Miras avukatı, miras hukuku hakkında en deneyimli ve bu iş için çalışan avukattır. Verasetname, miras işleri ve davaları sürdüren avukat müvekkili için çalışmaktadır. Miras davalarında çeşitli olaylar baş gösterebilmektedir, Muris muvazaası denilen olay; Olayda mirasçının mirasını bölüştüreceği kişilerden bir miktar miras kaçırmasıdır, bu durum halk arasında mirastan mal kaçırma olarak bilinir. Bu veya benzer durumlar içinde Eskişehir avukat ile hukuk işlerinizi deneyimli eller ile yürütebilirsiniz. Miras davaları içerisinde yer alan konuların her biri miras hukukunu temsil ettiğinden doğru kişiler tarafından yönlendirilerek dava görülmesi çok önemlidir. Miras hukukunda yasal mirasçı ve atanmış mirasçı olarak iki ayrı mirasçı vardır. Yasal mirasçı direk olarak mirasın bırakıldığı kişi olarak geçmektedir. Vasiyetname de mirasın bırakılması için birebir ismi yazılmıştır. Atanmış mirasçı ise vasiyetname de yasal mirasçılara ek olarak yazılan kişilere verilen addır. Eskişehir miras avukatı tüm miras davaları ile ilgilenebilir nitelikte deneyimlidir. Hukuk temsilcisi olan avukatlar müvekkilleri için çalışmaktadır. Miras davaları ve diğer davalar için avukat çok önemlidir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın