iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Tepebaşı Boşanma Avukatı

Tepebaşı Boşanma Avukatı

Tepebaşı Boşanma Avukatı

Avukat yargının önünde vekil haklarını savunan ve yasalar için yol gösterici olan kişidir. Eskişehir avukat, hukuki süreçlere ilişkin tüm işlemleri yürütmektedir. Avukatların yaptığı işlerden biri de boşanma sürecinde kişilere yardımcı olmaktır. Türk Medeni Kanunu yasalarına göre boşanmanın belirli nedenleri olmak zorundadır. Özel boşanma sebepleri ve genel boşanma sebepleri olarak boşanma 2’ye ayrılır. Zina, terk, akıl hastalığı, hayata kast etme, suç işleme ve haysiyetsiz şekilde hayat sürme, pek kötü ve onur kırıcı davranış özel boşanma sebepleri, fiili şekilde ayrılık yaşanması, evlilik birliğinin temelinden sarsılması, anlaşmalı boşanma ve kusurlu hareketiyle evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olan eşin davası genel boşanma sebepleridir. Bunların herhangi birinden boşanma avukatına başvuran kişilere boşanmak için avukatlar yardımcı olmaktadır.

Boşanma Süreci

Boşanma davasındaki tüm dosyaları avukat takip eder. Fakat avukat takip yapsa da mahkemeye tarafların katılma zorunluluğu vardır. Boşanmak isteyen kişi davayı son altı aydır ikameti bulunan yerdeki Aile Mahkemesine açmalıdır. Eğer o yerde Aile Mahkemesi yoksa Asliye Hukuk Mahkemesine dava açılmalıdır. Boşanma davaları ikiye ayrılır bunlar anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarıdır. Çekişmeli boşanma davasında boşanma nedenleri kesinlikle ispat edilmeli, ayrıca uygun bir şekilde takip edilmelidir. Hâkim vicdanen boşanma nedenlerine inanmadığı sürece çiftleri boşamak zorunda değildir.

Boşanma avukatı boşanma nedenlerini içeren bir dilekçe hazırlar. Ayrıca süreci takip eder ve bu şekilde dava daha hızlı ve doğru sonuçlanır. Yargıtayın kararlarını vatandaşların takip etmesi ve değişen kanunlara ayak uydurması oldukça zordur. Bu nedenle boşanmak isteyen kişiler mutlaka boşanma avukatına başvurmalıdır. İş yoğunluğu fazla olan bazı adliyelerde boşanma davalarında duruşma günü ileri tarihlere verilebilir. Başarılı boşanma avukatları bu süreci kısaltabildiği için çoğu kişi avukata başvurur. Tepebaşı boşanma avukatı, davanın tüm belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlar. Boşanma protokolü eşlerin yasal ya da kişisel durumuna göre değişebilir. Her dava için geçerli olabilecek standart bir protokol yoktur. Bu nedenle avukatların boşanma protokolünü düzenlemesi şarttır. Tarafların özel durumlarına göre boşanma protokolü avukat tarafından uyarlanır. Detaylı bir protokol hazırlamak tekrar dava ile uğraşmamak ve tek celsede davayı sonuçlandırabilmek için oldukça önemlidir.

Boşanma avukatı boşanmaya ek olarak nafaka, mal paylaşımı, velayet ve tedbir başvuruları gibi işlemleri de yürütmektedir. Eskişehir boşanma avukatı boşanma protokolü düzenlerken tarafların birtakım konularda anlaşmasını bu şekilde davanın hızlı bitmesini sağlayabilir. Anlaşılabilecek şartlar; velayet, nafaka, ev eşyalarının paylaşılması, katılma alacağı, katkı payı alınması, mal paylaşımı son olarak da maddi ve manevi tazminattır. Çiftler boşanma davasında karar kesinleştikten sonra 10 yıl içerisinde mal paylaşım hakkı içeren ayrı bir dava açabilir. Dosya duruşma için hazırlandığında hakim tarafları ilk duruşma için çağırır. Bu duruşmaya ön inceleme duruşması da denir. Hakim delilleri inceler, çekişme yaşanan ya da anlaşma sağlanan konuları tespit eder. Bu duruşmaya kesinlikle avukatlar da katılmak zorundadır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın