iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Tepebaşı Ceza Avukatı

Tepebaşı Ceza Avukatı

Tepebaşı Ceza Avukatı

Avukatlık mesleğinin branşları bulunmamaktadır. Toplum içerisinde ceza avukatı diye bir kavram ortaya çıkmaktadır. Fakat böyle bir kavram bulunmamaktadır. Genelde ceza davalarına giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir. Ceza avukatları kişilik özgürlükleri ve mağdur hakları gibi toplum içerisinde bulunan en hassas noktalardaki sorunlar ile ilgilenmektedir. Her avukat mahkemede savunma yapmaktadır. Ceza avukatı da aynı şekilde savunma işlemlerini yapmaktadır. Fakat bu savunma diğer avukatlardan farklı olmaktadır. Savunma doğrudan kişi özgürlüğü üzerine yapılmaktadır.

Ceza Avukatı Mevzuatta Var Mıdır?

Ağır ceza avukatları toplum içerisinde sıklıkla duyulan bir kavramdır. Fakat mevzuatta bu kavrama denk düşen bir düzenleme bulunmamaktadır. Türkiye’deki avukatlar her türden davaya girebilmektedir. Ağır ceza mahkemeleri ceza hukukunun önemli bir bölümünü karşıladığı için bu davalara giren avukat ceza avukatı olarak anılmaktadır. Kısacası insanlar bu tür davalara giren avukatları ceza avukatı olarak bildiği için toplumda ceza avukatı diye bir şey çıkmıştır. Ceza avukatlarının görevi savunmuş olduğu dava ile ilgili bir karara varılması ve bu kararın kesinleşmesi ile son bulmaktadır. Fakat dava ile ilgili karar kesinleşene kadar davanın takibini yapmalıdır. Karar verilmesinden sonra Yargıtay süreci başlamaktadır. Avukatın bu süreci de takip etmesi gerekmektedir. Eskişehir ceza avukatı olarak bizler tüm dava süresince davayı yakından takip etmekte ve dava sonrası çıkan karara gerektiğinde itirazların yapılmasını sağlamaktayız.

Ceza Avukatlarının Çalışma Alanları

Ceza avukatları hukuk alanı altında ceza davalarına girmektedir. Fakat bu ceza davalarının çeşitli çalışma alanları bulunmaktadır. Ceza avukatlarının çalışma yaptığı alanlar şunlardır:

  • Ceza hukuku danışmanlığı
  • Temyiz ve istisnaf mahkemesindeki davalar
  • Asliye Ceza Mahkemeleri ve Ağır Ceza Mahkemeleri
  • Savunduğu müvekkilin tutuklu yargılanması durumunda karara itiraz ceza avukatlarının çalışma gösterdikleri alanlardır.

İyi bir ceza avukatı müvekkilinin en iyi şekilde haklarını savunur ve itibarını korur. Tepebaşı ceza avukatı olarak ceza davalarında yıllardır birçok başarımız bulunmaktadır.

Ceza Avukatının Görevleri

İyi bir ceza avukatının yapacakları dosyanın hangi tarafını savunduğuyla ilgilidir. Ceza hukuku dosyalarında itham edilen ve itham eden adında iki taraf bulunmaktadır. İtham eden taraf mağdur, zarar gören, şikâyetçi veya müşteki sıfatlarını taşımaktadır. İtham edilen ise sanık ya da şüpheli sıfatını almaktadır. İtham edenin avukatlığın yapan ceza avukatı, strateji belirleyerek şikâyette bulunmaktadır. Şikâyeti içerisinde bütün deliller ve kanıtları dosya içerisinde açıklar. Bazen ise tüm delilleri ilk başta dosyaya koymamaktadır. Bir strateji yaparak davanın ortalarında geri kalan delilleri ortaya sunmaktadır. İtham edilen kişinin ceza avukatı ise kişinin savunmasını yapar. Ellerinde olan kanıtları dosya içerisinde toplar ve mahkemeye sunar. Ceza avukatlarının ceza davalarında yaptıkları görevler bu şekilde olmaktadır. Eskişehir avukat olarak ceza davalarında en iyi şekilde sonuç almak için çalışmaktayız. Ceza avukatlarında davaların kısa sürede ve olumlu sonuçlanabilmesi için davaya bakan avukatın bu davalarda tecrübeli olması oldukça etkilidir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın