Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Tepebaşı İcra Avukatı

Tepebaşı İcra Avukatı

Tepebaşı İcra Avukatı

İcra avukatı, borcu bulunan kişi ya da kurumun, borcunu tanınan süre içerisinde ödememesi veya sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda, alacaklı kişi ya da kurumun isteği doğrultusunda borçlunun İcra ve İflas kanunu kapsamında bütün mal varlıklarını tespit edip, borcun tahsil edilmesine yönelik çalışmalar yürütür.

İcra Avukatının Sorumlulukları

Tepebaşı İcra avukatı görevini üstlenen kişi birçok sorumluluk ile yükümlüdür ve çalışmalarını bu sorumluluklar kapsamında yürütür.

  • İlk etapta borçlu ile anlaşma yoluna gitmek ve alacakların tahsil edilmesi yönünde çalışmalar yapmak.
  • Borçlu kişi ile anlaşma sağlanamaz ve alacaklar tahsil edilemez ise, İcra Müdürlüğü kapsamında icra takibi oluşturmak.
  • Avukat olarak müvekkilinin haklarını dava sonlanana kadar savunmak.
  • Borçlu kişinin mal varlıklarının haczi, satışı ve satıştan elde edilen para ile alacakları tahsil edilmesi konularında çalışmalar yürütmek.
  • Karşılıksız çek davalarında görev almak İcra davalarında itiraz sürecini yönetmek.
  • Dava başlangıcından tahsil işleminin tamamlanması sürecine kadar müvekkile sürekli olarak bilgi akışı sağlamak.
  • Rehin ve ipotek konularında alacak işlemleri yönetmek.

İcra Avukatının Sağladığı Faydalar

İcra avukatı alacaklı ile borçlu arasında köprü görevi gören ve sorunların çözülmesine yardımcı olan uzman kişidir. İcra avukatının müvekkiline sağladığı faydalar oldukça değerlidir.

Dava süreci doğru bir şekilde yürütülür. Alacaklının parayı tahsil etme süreci hızlanır. Oluşabilecek yeni olumsuzlukların önüne geçilir. Eskişehir icra avukatı tarafından   bütün takipler titizlikle yürütülür. Tüm süreçler kontrol altında tutulur. Tüm süreç boyunca müvekkile bilgi akışı sağlanır.

İcra Avukatında Bulunması Gereken Nitelikler

İcra davaları, avukat olmaya hazırlanan veya hukuk eğitimi görmekte olan avukat adaylarının yakından takip ettiği davalardır. Fakat ekonomik açıdan büyük bir öneme sahip olan bu davaların, acemi avukatlar tarafından değil, uzman ve tecrübeli avukatlar tarafından alınıp yürütülmesi gerekmektedir. Avukatların icra davalarını doğru ve hızlı bir şekilde yönetebilmesi için sahip olması gereken nitelikler şu şekildedir: İşleri doğru bir şekilde yönetebilmek, mesleği hakkında bütün bilgilere hâkim olmak ve ona göre davranmak, sorumluluklarının farkında olmak, iletişiminin ve diksiyonun üst düzeyde olması. Her zaman pozitif ve hedefe odaklanmış bir şekilde olmak, çalışmalarını ayrıntılı ve düzenli bir biçimde yapabilmek. Yüksek ikna yeteneğine sahip olmak. Çok fazla görev üzerinde çalışabilmek ve yönetebilmek. İletişim kanallarını efektif bir biçimde kullanabilmek. Ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında pratik zekâ örneği gösterebilmek, çıkış yolları bulabilmek. Davanın bütün süreçlerine hâkim olabilmek ve etkin bir şekilde yer alabilmek.

İcra Avukatından Alınan Destekler

Bütün avukat ve avukat büroları, hukuki süreçler hakkında bilgiler ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Alacaklı konumunda iseniz dosyanız hakkında nelerin yapılabileceği konusunda bilgiler verilir. Borçlu konumunda iseniz durum hakkında genel bir inceleme ve tespitler yapılır. İcra durumunda itiraz süreçleri hakkında bilgilendirme yapılır. Açılabilecek davalar hakkında bilgilendirme yapılır. Dava ile ilgili kafanıza takılan her türlü soru hakkında doğru ve net bilgiler verilir. Eskişehir avukat danışmanlığınca yürütülen destekler hakkında daha fazla bilgiyi büromuza uğrayarak öğrenebilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın