Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Eskişehir Miras Avukatı

Eskişehir Miras Avukatı

Eskişehir Miras Avukatı

Miras; kalıt ya da kalıtım olarak nitelendirilir. Bir neslin, bir sonraki nesle bıraktığı özellik ya da bir neslin, bir sonraki nesle bıraktığı değerli eşyalar, mal varlıkları ya da doğrudan para olarak değerlendirilir.

Eskişehir miras avukatı alanında vekillik hizmeti veren hukuk çalışanları, miras davaları, reddi miras davaları, vasiyetname ve miras paylaşımları gibi konularda, miras hukuku kapsamında vekillik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Miras hukukuna ilişkin ticari haklar, kazanımlar, hisse paylaşımları, paydaşların tespitleri ve iletimleri gibi pek çok konuda hukuki hizmetler verilmektedir. Miras hazırlanması, miras yoluyla elde edilen taşınmazların beyanları gibi konuları kapsamaktadır.

Miras Avukatlarının Hizmetleri Nelerdir?

Miras paylaşımları, tescil davaları, taksim sözleşmeleri veya tapu iptali davası gibi pek çok dava türü bulunmaktadır. Miras taksim sözleşmelerinden de hatalı olması durumlarında taksim iptal davaları gibi konularda vekillik hizmetleri sunulur.

Miras hukuku konusunda hem ihtilafların düzenlenmesi hem de mirasların pay edilmesi ya da miras bırakılan kişiye takdim edilmesi için sunulan hukuki hizmetler, miras avukatlarının çalışma kapsamları arasında yer alır.

Menfaatlerin sağlanması en önemli konulardan olup, tereke ve terekeye bağlı sözleşmelerle alakalı hukuki işlemler yapılmaktadır. Eskişehir miras avukat kadrosu hizmetleri dahilinde, miras paylaşımı, reddi miras davaları gibi konularda işlem yapılmaktadır.

Miras Hukuku Hizmetleri

Aile veya akraba, uzak akraba veya akrabalık bağı bulunmayan herhangi birinden vasiyet ile bırakılan mirasların alınmasında, miras hukuku ile hizmet verilir. Vasiyet bulunmayan miras paylaşımlarında ise yine miras hukuku kapsamlarında hukuki hizmetler sunulur.

Vesayet kapsamları, satma, kiralama işlemleri, ortak mülkiyetler, tereke ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösterilir. Miras taksim sözleşmeleri, miras paylaşımları, anlaşmalı ve anlaşma olmayan miras paylarının miras yoluyla paydaşlara verilmesi, istemeyen payidarlar için reddi miras işlemlerinin yapılması ve kişilerin hür iradeleriyle miras sözleşmelerini ya da vasiyetlerini beyan ettiklerine dair hukuki hizmetler sunulur.

Eskişehir avukat hukuki hizmetleri dahilinde, miras hukuku kapsamlarında danışmanlık ve vekillik opsiyonları sunulmaktadır. Miras türlerine göre gayrimenkul paylaşımları, taşınmazlar üzerindeki esaslara ilişkin kanunlar ve paydaşlara göre mirasların dağılımı, miras reddi davalarında faaliyet gösterilmektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın