Hoşnudiye mah. Cengiz Topel cad. Uhuvvet apt. No:47 D:1 K:1 Tepebaşı/ESKİŞEHİR (İŞKUR Karşısı)
0 554 292 59 61

Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Tüketici Hukuku Avukatı Eskişehir

Mal üretmeyen ve satın alma yolu ile tüketen kişilerin karşı karşıya kalmış olduğu her türlü olumsuz durum, Tüketici Hukuku olarak bilinen dalın kapsamı içinde yer almaktadır. Satın alınmış olan hizmet ya da malın, belirtilmiş özelliklerden farklı olarak üretilmesi, tüketicinin bu konuda hak talep etmesini sağlamaktadır. Tüketici hukuku Eskişehir  ile sorunların çözümü sağlanmaktadır. Tüketiciler için sağlanmış olan haklara baktığımız zaman tazminat alma hakkı, seçimlik hakkı gibi kavramların ortaya çıktığını görmekteyiz.

Tüketici Hukuku Avukatı Nasıl Hizmetler Sunmaktadır?

Tüketici hukukundan doğan hakların talep edilmesi mutlaka bir avukat ile yapılmalıdır. Avukatın şu konularda yardımcı olduğunu görmekteyiz;

  • Satın alınmış olan hizmet ya da mal, ayıplı ise bu durumda ücretsiz bir şekilde tamir edilmesi talep edilebilir. Ayrıca malın iadesi de söz konusudur. Bir diğer malla değiştirmek gibi bir opsiyon da sağlanmıştır. Tüm bu süreç Eskişehir Avukat tarafından yürütülmektedir.
  • Günümüzde çok yaygın bir biçimde kullanılan kredi kartı, işlem ücreti olarak bilinen masrafa sahiptir. Bunun takip edilmesi, avukatın görev alanı içinde yer alır.
  • İnternetten alışveriş, birtakım kuralları da beraberinde getirmektedir. Bunlar, mesafeli satış sözleşmesi içinde yer alır. Bunun ihtilafının takip edilmesi, avukat tarafından verilen bir diğer hizmettir.
  • Tüketiciler için oluşturulmuş olan sözleşmelerde haksız bir biçimde yer alan şartlar söz konusu olabilir. Bu hususta avukat ile görüşmek en mantıklısı olacaktır.
  • Ayıplı malın satın alınması durumunda tüketici maddi açıdan zarar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bunun tazmin edilmesi durumu, avukatın görev alanı içine girmektedir.

Bunlara ek olarak Eskişehir Tüketici Hukuku Avukatı, taksitle yapılan satışlarda, cayma hakkınızı kullanmanızı sağlayabilmektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın